Beton wodoszczelny budulcem przy gruntach o dużej nasiąkliwości – beton wodoszczelny, badania szczelności hydroizolacji;
Beton chroniący przed przedostaniem wody można uzyskać na różne sposoby. Po pierwsze ważne jest użycie odpowiedniej mieszanki betonowej. Beton wodoszczelny można uzyskać także przez dodanie odpowiednich impregnatów oraz poprzez zagęszczenie mieszanki betonowej po wylaniu. Beton wodoszczelny wykorzystuje się do budowy tam, zbiorników wodnych, czy oczyszczalni ścieków. Taki budulec sprawdzi się też przy budowie domów jednorodzinnych, szczególnie polecany jest na gruntach o dużej nasiąkliwości.
Badania szczelności hydroizolacji polega na szukaniu przecieków przez które powstają zawilgocenia na ścianach. Jest klika metod badania szczelności hydroizolacji. Metoda termowizyjna zakłada sprawdzenie przy pomocy kamery na podczerwień, jaki obszar cechuje wyższa temperatura, ponieważ w zawilgoconych miejscach temperatura nocą wolniej spada. Kolejną metodą jest metoda neutronowa, w której urządzenie emitujące silny strumień neutronów gdy natrafia na wodór, powoduje wolniejszy powrót neutronów do urządzenia, co pozwala określić stopień zawilgocenia. Są także metody z użyciem prądu, gdyż woda dobrze przewodzi prąd. Końcówka urządzenia przytwierdzona jest do połaci dachu, która przewodzi prąd. Po drugiej stronie prowadzony jest detektor, po odsłoniętej membranie. Kiedy natrafi na przeciek prąd płynie do detektora. Prowadzenie wykrywania przecieków wszystkimi metodami daje większą pewność znalezienia źródła przecieku.
Najnowsze komentarze