Rury nierdzewne, zastosowanie.

Już ponad sto lat minęło, kiedy to odkryto, że odpowiednia mieszanka żelaza i chromu jest w stanie powstrzymać procesy rdzewienia. Tym samym stal nierdzewna powoli, acz skutecznie zaczęła stawać się niezbędnym elementem naszego życia, począwszy od wielkich konstrukcji, na niepozornych kranikach skończywszy. Najpopularniejszym polem zastosowania, z którym styka się praktycznie każdy, są wszelkie prace instalatorskie, dotyczące przyłączy szeroko rozumianych mediów.

Typy stali.

 

Niejako dla porządku wymienić należy poszczególne typy stali, które z kolei dzielą się na gatunki zależne od zawartości:

  • Stal austenityczna;
  • Stal ferrytyczna:
  • Stal martenzytyczna;
  • Stal ferrytyczno-austenityczna.

Wszędzie gdzie maszyna, urządzenie czy choćby proste narzędzie ma styczność z tzw. czynnikami zewnętrznymi (wilgoć, kwaśne środowisko), musi pojawić się odpowiedni stop gwarantujący długowieczność i bezpieczeństwo. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku zastosowań np. narzędzi chirurgicznych czy też kontaktu stali z żywnością.

Rury stalowe.

Szczególnym zainteresowaniem stal nierdzewna cieszy się w produkcji rur będących niezbędnym elementem transportu wszelkiego rodzaju substancji charakteryzujących się niskim stopniem gęstości, cieczy i gazów. To nie wszystko. Z racji swojej ogromnej wytrzymałości na czynniki mechaniczne, rury mogą być stosowane także jako elementy konstrukcyjne przy różnego rodzaju zaporach, szlabanach czy choćby jako zabezpieczenie balkonów. Rusztowania i podpory również nie mogą się bez nich obejść. Wróćmy jednak do dziedziny, z którą większość populacji, tak czy inaczej, musi się zetknąć, a zatem przyłączy i transportu mediów.

Rury nierdzewne, zastosowanie.

Zaleca się stosowanie rur nierdzewnych przy okazji budów nowych budynków w celu przyłączenia i rozprowadzenia wody, gazu itp. po całym obiekcie. Jako że rury są w takich wypadkach poukrywane pod warstwami tynku, murów czy też boazerii ważne jest, by zapewnić ich długoletnie i bezawaryjne działanie. Tym bardziej rury umieszczone na zewnątrz budynków są szczególnie narażone na wpływy czynników atmosferycznych. Zwłaszcza rury służące do przesyłu wody pitnej, poddawane są dużym obciążeniom z zewnątrz jaki i od środka. W tym wypadku ich wytrzymałość ma bezpośredni wpływ na zdrowie użytkowników.

Zamówienie.

Z tego powodu sprawą ogromnie istotną jest dobór odpowiedniego producenta. Nie należy sugerować się wyłącznie ceną, trzeba wziąć pod uwagę także doświadczenie, zaplecze techniczne oraz pozycję na rynku stalowym. Pod tym względem na uwagę zasługuje firma KÖNIGSTAHL łącząca z powodzeniem wieloletnie letnie doświadczenie z najnowszymi trendami technologicznymi. Wystarczy wspomnieć, że firma obecnie działa z sukcesami w aż siedmiu krajach europejskich, i nie są to ostatnie słowa, jeśli chodzi o strategię firmy. Nie udałoby się to bez ścisłej współpracy z największymi przedsiębiorstwami, lecz także istotnym czynnikiem jest zadowolenie małych firm instalacyjno-budowlanych. Dodatkowym atutem KÖNIGSTAHL jest możliwość dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb klienta poprzez docięcie i cięcie laserem, dzięki czemu odbiorca otrzymuje wyrób gotowy do montażu i użycia z uwzględnieniem oczywiście odpowiednio dobranych stopów.
Biorąc pod uwagę szeroki zakres stosowanych materiałów, jak i produktów, może zaistnieć potrzeba profesjonalnej konsultacji. W tym celu firma KÖNIGSTAHL udostępniła formularz kontraktowy, dzięki któremu można bezpłatnie uzyskać niezbędne informacje i wskazówki związane z poszukiwanymi produktami.

Możesz również polubić…