Drzwi wewnętrzne fornirowane. Z czego mogą być wykonane okleiny drzwiowe? Drzwi zewnętrzne Winchester

Szukając idealnych drzwi do naszych wnętrz, często stajemy przed dylematem. Jeśli nie zdecydowaliśmy się z różnych względów na drzwi w całości drewniane, a chcielibyśmy uzyskać efekt naturalnej struktury drzwi, można wybrać produkt z okleiną. Jakie są jej rodzaje?

Drzwi wewnętrzne fornirowane czy laminowane?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje okleiny, która pojawia się w wielu różnych modelach (np. drzwi zewnętrzne Winchester). Możemy wybrać drzwi wewnętrzne fornirowane lub laminowane. Jaka jest różnica?

Fornirowanie drzwi to oklejanie ich naturalnymi, cienkimi płatami drewna, które następnie pokrywa się lakierem zabezpieczającym je. Wierzchnia warstwa montowana jest na specjalnym kleju. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie efektu niemal identycznego z naturalnymi drzwiami z litego drewna. Z kolei laminat to okleina wytwarzana z tworzywa sztucznego. Jej cena będzie zdecydowanie niższa, jednak efekt nie zawsze będzie dobrze imitował naturalne drewno.

Różne pomysły na drzwi do domu – drzwi zewnętrzne Winchester

Pomysł na rodzaj okleiny i materiał, z którego będą wykonane nasze drzwi powinniśmy przemyśleć i dostosować do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

 

Możesz również polubić…