Dom w filodendronach 2 – nowoczesne rozwiązania zieleni we wnętrzu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na zielenie we wnętrzach swoich domów. Rośliny nie tylko ozdabiają pomieszczenia i nadają im niepowtarzalnego klimatu, ale także wpływają korzystnie na zdrowie i samopoczucie. W artykule opiszemy nowoczesne rozwiązania związane z roślinami w domu.

1. Rośliny jako element dekoracji
Obecnie modne są duże rośliny w dużych donicach, zwłaszcza te o wymagających kształtach, takie jak filodendron czy monstera. Mogą stanowić nie tylko ozdobę, ale także wydzielać strefy oraz wprowadzić naturalne elementy do przestrzeni.

2. Rośliny z funkcją purpurową
Rośliny różnego typu pozbawione kwiatów lub krwawoczerwonych kolorów odeszły w niepamięć. Dziś chodzi o liście, których kolory są wręcz hipnotyzujące. W sklepie z domowymi roślinami warto poszukać takich gatunków jak artezja, Osmonda, guzmania, bluszcz lobelia i taki wahidel.

3. Rośliny w luksusowym stylu
Jeśli poszukujemy roślin, które będą świetnym elementem luksusowego stylu, skupmy się na egzotycznych odmianach. Do takich może zaliczyć się dracena, monstera, agawa, czy bambus. W takiej dramatycznej scenerii łatwiej nam będzie się zrelaksować i odnaleźć jego wewnętrzny spokój.

4. Rośliny w stylu boho
Boho to minimalistyczny, ale zarazem koloryzujący i wyrazisty styl. W takiej aranżacji warto zastosować dużo roślin. Idealnie do tego nadają się takie gatunki jak kaktusy, sansewierie, aloes, czy kardamon.

5. Akcesoria roślinne
Od kilku lat modny jest nie tylko sam fakt posiadania rośliny w domu, ale i piękno akcesoriów do nich. To mogą być wysokie donice, stojaki i takie gadżety jak koi, lampki LED wprowadzające do pokoju ledwo widoczne światełko, odcienie filozoficzne i nowoczesne deski ze szkła..

Podsumowując, rośliny nie tylko ozdabiają mieszkania, ale wprowadzają do nich wiele pozytywnych aspektów. Dzięki różnorodnym gatunkom i stylom, można stworzyć wymarzone miejsce, w którym będą się czuć dobrze wszyscy domownicy. Nowoczesne rozwiązania związane z roślinami we wnętrzach, pozwolą nam na stworzenie klimatu bliskiego naturze oraz udoskonalą nasze mieszkania na bardziej nowoczesne.

Możesz również polubić…