Sawanny klimat – inspiracje z egzotycznymi motywami do Twojego wnętrza

Sawanny klimat – inspiracje z egzotycznymi motywami do Twojego wnętrza

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się w Polsce egzotyczne motywy w aranżacji domu i mieszkania. Jednym z najciekawszych stylów we wnętrzach jest Sawanny klimat, który wprowadza do naszych domów nutę dzikości i egzotyki. W artykule przedstawimy kilka inspiracji, jak w prosty sposób wkomponować te motywy do swojego wnętrza.

1. Kolory

Sawanna kojarzy się przede wszystkim z odcieniami piasku, pomarańczy, czerwieni, zieleni oraz brązu. Warto z nich skorzystać w aranżacji, tworząc ciepłą i przytulną atmosferę. Wnętrze urządzone w klimacie Sawanny na pewno zrobi wrażenie na gościach.

2. Meble

Do Sawanny klimat idealnie pasują drewniane meble oraz bambusowe dodatki. Proste, a zarazem oryginalne kształty wprowadzą do pokoju niepowtarzalny styl. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji, np. stoły z pnia drzewa, taborety z siedzeniem uszytym z juty lub regały z rattanu.

– Do wnętrza urządzonego w klimacie Sawanny pasują meble z naturalnych materiałów, np. drewniane stoły z pnia drzewa lub taborety z siedzeniem z juty.

3. Tekstylia

W Sawanny klimacie warto zastosować duże, wzorzyste poduszki, które przywołają na myśl wschodzące słońce i błękit nieba. W takich wnętrzach dobrze prezentują się również koce z bawełny lub runa, które wprowadzą element przytulności. Można również zdecydować się na zasłony z motywami roślin i zwierząt, co wprowadzi do wnętrza oryginalny klimat.

4. Dekoracje

Do wnętrza urządzonego w klimacie Sawanny warto wprowadzić dekoracje związane z dziką przyrodą. Na przykład, niebanalnym rozwiązaniem jest drewniany kij safari, który można ozdobić wisiorkiem z pawim piórem lub słoikiem wypełnionym piaskiem i muszlami. Można też postawić rośliny w doniczkach w kształcie afrykańskich zwierząt – np. słonia lub żyrafy.

– Do Sawanny klimat warto wprowadzić elementy związane z dziką naturą, np. drewniany kij safari ozdobiony wisiorkiem z pawim piórem lub rośliny w doniczkach w kształcie afrykańskich zwierząt.

5. Oświetlenie

W Sawannie klimat przytulny i nastrojowy można uzyskać dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Wędrujący światłociąg lub drewniane lampki z ozdobnymi elementami wprowadzą ciepły i przyjemny nastrój. Warto również zdecydować się na lampę z juty, która doda pomieszczeniu lekkości oraz uroku.

Sawanna klimat to styl, który wprowadzi do Twojego wnętrza egzotyczną i ciepłą atmosferę. Dzięki prostym trikom i dodatkom, w łatwy sposób można klimat Sawanny wkomponować w swoje mieszkanie czy dom. Wprowadzenie tych motywów na pewno ożywi przestrzeń i sprawi, że zagościsz w niej jak na safari.

Możesz również polubić…