Czystek

Lubczyk, hibiskus, kora cynamonu lub czystek, są to zioła oczyszczające organizm z toksyn czyli tak zwane. Dziś omówimy ostatni z nich, mianowicie Czystek.

Czystek to niewysoki krzew z delikatnymi różowymi lub białymi kwiatkami. Ta często niedoceniana roślina posiada więcej antyoksydantów od zielonej herbaty. Jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia ponieważ nie posiada on żadnych działań ubocznych i nie można go przedawkować. Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym zioło pomoże nam pozbyć się z naszego organizmu metali ciężkich oraz toksyn co ma bezpośredni wpływ na poprawę kondycji skóry, zapobiega pojawianiu się zmarszczek i pomaga pozbyć się trądziku.
Przy regularnym spożyciu czystka, wraz z naszym potem będzie wydzielać się intensywna woń, zapach ten zabezpieczy nas na wakacjach przed chmarą komarów oraz kleszczy. Czystek możemy zazwyczaj spotkać w formie naparu, a sprzedawany jest w sproszkowany zielu które możemy bezpośrednio zalać wrzątkiem. Oprócz działań oczyszczających czystek możemy stosować jako inhalacje, w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych.

 

Możesz również polubić…