Domek na drzewie z płyty OSB

Domek na drzewie to atrakcja, o której marzy wiele dzieci. Tak naprawdę wielu z nas również o tym marzyło w młodzieńczych latach. Obecnie na rynku znajdziemy tanie i wytrzymałe materiały konstrukcyjne, z których bez problemu wybudujemy, trwały i skrojony na miarę potrzeb naszych maluchów, domek. Wśród takich materiałów jest między innymi płyta OSB. To drewnopochodny materiał, który powstaje ze sprasowanych pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury wiórów drewna. To wszystko połączone jest syntetyczną żywicą, co gwarantuje całości wytrzymałość i zwiększa odporność płyt na działanie warunków atmosferycznych.

Jeżeli zastanawiacie się, z czego zbudować idealny domek na drzewie dla swoich maluchów, to płyty OSB spełnią Wasze oczekiwania. Są przede wszystkim tańsze niż klasyczne deski, a ich trwałości nie możemy wiele zarzucić. Łatwo dostępne i bardzo wdzięczne w pracach konstrukcyjnych płyty to alternatywa dla każdego. Są proste w obróbce, dlatego domek może powstać w przydomowym garażu lub warsztacie i poradzimy sobie z tym bez problemu. Wystarczy wybór odpowiedniego krzesła i można zacząć działać.

Jak zbudować domek na drzewie?

Przede wszystkim zacznijmy od doboru odpowiedniego drzewa, które powinno być wytrzymałe i zdrowe. W ten sposób zwiększymy bezpieczeństwo dzieci, które będą na co dzień korzystały z domku. Główną konstrukcją będzie podłoga domku, która powinna być umieszczona na wysokości w pełni dopasowanej do możliwości dzieci i dostosowanej do ich wieku. Solidne ściany i dach zabezpieczą maluchy przed wilgocią i chłodem. Przy domku na drzewie możemy wykorzystać drewniane schodki lub drabinki, które są bardziej popularne.

Zadbajmy o to, by w domku były również okna, które sprawią, że wnętrze będzie widne i będzie można tam się bawić, a kto wie, może w ciepłe letnie dni również spać. To opcja dla starszych dzieci. Domek na drzewie to wspaniała atrakcja dla dzieci nawet nastoletnich, dlatego warto to rozważyć. Domek możemy wykonać własnoręcznie, na przykład z płyt OSB, lub kupić gotowy model. Pamiętajmy, że budowa domku może być również bardzo kreatywnym zajęciem dla maluchów, które będą partycypowały w stworzeniu atrakcji dla siebie. Wówczas jeszcze bardziej to docenią.

Możesz również polubić…